Stop apatii

neděle 7. červen 2009 14:12

Nový Eden. Oslavy titulu. Poslední zápas sezony. Krásná atmosféra. Všude červená a bílá. A vprostřed kotle, jak inkoustová kaňka, černá skvrna. Od bombrů. Fuj. Občasné zamávání černobílým praporem je už k zblití. Není tam sice hákokříž, ale nápis „Good night left side“ jasně vypovídá z jaký strany extremistickýho spektra tahle banda je.

Jdu tam. Co tu máte co mávat tim vašim hadrem, říkam. Samozřejmě jí hned chytnu. No nic, musim vrátit úder. Je jich tu ale dost, takže zprvu dostávám slušně. Když mi cáká z huby krev přichází z řad přihlížejících první pomoc a postupně je z toho slušná vřava. Končí to až zásahem bezpečnostní agentury. Stop.

První odstavec realita, druhej fantazie. Neměl by ale platit i on? Myslim, že jo. Je děsný sledovat, jak se nám tu ádovo sympatizanti rozlejzaj. Ať už jsou to jejich severočeský pochody problémovejma sídlišťěma, házení zápalnejch lahví do baráků romů nebo jejich neskrývaný projevy na fotbalových stadionech, všechno jsou to věci k odsouzení. A neměli bysme tomu jen nečině a bez řečí přihlížet…
Jiří Hovorka

Jiří Hovorka

Jiří Hovorka

Většinou sociální tématika z prostého života. Třeba se ale dostanu i k politice a sportu.

Seriózní mladý muž, který pomalu, ale jistě buduje rodinu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora